udt-tech.pl Maciej Knioła

+48 881 924 703

Świadectwa i audyty energetyczne

Oszczędzasz czas – zapraszamy do kontaktu! 

Zobacz ofertę

Od 28.04.2023 r. na mocy nowelizacji Ustawy o charakterystyce energetycznej budynków (Dz. U. 20104 r. poz. 1200), każdy właściciel domu lub mieszkania zobowiązany jest przy ich sprzedaży lub wynajmie posiadać Świadectwo Charakterystyki Energetycznej. Za brak tego dokumentu grożą Właścicielowi kary grzywny, lub w najlepszym wypadku, wykonanie przez Nabywcę lub Najemcę Świadectwa na nasz koszt. Aby tego uniknąć polecamy swoje usługi w zakresie sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej Twojej nieruchomości.

 

architect-1080589_1280
house-1477041_1280

Ponadto, jeżeli budujesz własny dom, do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, tzw. certyfikat energetyczny również musimy przedłożyć w nadzorze budowlanym. W naszej praktyce niejednokrotnie przekonaliśmy się o rażących rozbieżnościach między tzw. projektowaną charakterystyką energetyczną (którą otrzymujemy razem z projektem budowlanym), a stanem faktycznym po wybudowaniu, co zależy m.in. od wybranej technologii budowy, rodzaju i grubości izolacji ścian i stropodachu oraz wybranego źródła ciepła i tego czy postawiliśmy na nowoczesne i zarazem efektywne systemy techniczne. Oferujemy doradztwo w weryfikacji projektowanej charakterystyki energetycznej budynku na początkowym etapie Twojej inwestycji oraz pomoc w podjęciu decyzji, który z obecnie oferowanych systemów będzie efektywny energetycznie i tym samym pozwoli obniżyć koszty eksploatacji nowego domu.

Dodatkowo oferujemy usługi audytów energetycznych, niezbędnych do skorzystania z programu dopłat „Czyste powietrze” oraz inspekcje budynków przy użyciu kamery termowizyjnej (lokalizacja mostków termicznych, niedoróbek wykonawców prac budowlanych i montażowych czy wycieków z instalacji wodnych i C.O.).

 

living-room-2732939_1280
Ta strona korzysta z plików cookie i prosi o podanie danych osobowych, aby poprawić komfort przeglądania.